Samsungi püüd jõuda nutikodu maailma – kas õnnestub?

Nutikodu erinevaid platvorme tuleb juurde kui seeni pärast vihma. Oleme käsitlenud Apple Homekit platvormi ning uurinud, mis see endast kujutab ja milline on tänane Apple'i arusaam nutikodust. Nüüd võtame luubi alla Samsungi samalaadse keskkonna SmartThings. Tegemist on tegelikult 2012 aastal loodud väikese nutikodu ettevõttega, mille Samsung ära ostis kaks aastat hiljem $200 miljoni eest.

Z-Wave ja Zigbee

Samsungi Smartthings on Apple'ist erinev selle poolest, et asjaga alustamiseks peate soetama Smartthings-i keskuse. See ei ole õnneks üldse kallis (ca 100€), aga paraku meie turule veel ei pakuta. Keskus ühendadtakse internetiruuteriga ning tal on olemas enamlevinud juhtmevabade nutikodude standardid (Zigbee, Z-Wave) ja ta oskab suhelda ka koduvõrgus IP-aadressi omavate seadmetega. Zigbee ja Z-Wave tugi tähendab seda, et Samsung on tabanud naelapea pihta! Nende kahe protokolli pealt võib leida rohkem kui 5000 erinevat nutikodu seadet liikumisanduritest kuni tarkade ukselukkudeni välja. Aastaid on tootjad ettevaatlikult üritanud selgeks teha, kes tuleb siit lahingust võitjana välja - kas Z-Wave või Zigbee. Hetkel paistab, et asi ei ole veel selge ning Samsungi otsus mõlemad protokollid lisada oma uude keskusesse on väga nutikas.

Tark külmkapp

Aga asi ei piirdu ainult sellega. Mõni aeg tagasi kuulutas Samsung välja, et kõik nende uued tooted (TV, pesumasin, külmkapp) hakkavad olema Wifi toega ja suhtlema Smartthingsi rakendusega. See tähendab, et väikesest nutikodu ettevõttest on Samsungi käe all kasvamas välja tõeline koduautomaatika hiiglane meie kodudesse. Kui tänased noored omale kodu rajavad ja ostavad poest näiteks äpiga pesumasina, siis on nende jaoks äärmiselt loogiline osta ka selline külmkapp, mis samas äpis oskab figureerida.

Samsungi enda nutikodu

Täna suuremates elektroonikapoodides ringi jalutades võib näha lausa „Samsungi Nutikodu“ reklaame. Lähemalt uurima asudes selgub, et eraldi on koondatud kogu Samsungi kahurivägi – nutikad telerid, külmikud, pliidid, ahjud jms. Kõik loomulikult äpiga juhitavad ja seotavad ühtsesse Smartthingsi keskkonda.

 

 

Mida toob tulevik?

Kuhu edasi? Keeruline öelda, olles olnud nutikodu maailmas sees juba pea 10 aastat tundub, et üha enam hakkame me kuulma Google ja Amazoni võitlusest nutilahenduste teemal. Neid suuri ei ole meil palju, kes tahaks ja oskaks tehnoloogia abil kodud targaks teha, kuid see pall on hakanud järjest kõrgemale põrkama. Võrreldes tänase Apple Homekit platvormiga on Samsungi suur eelis see, et nendel on ükskõik kas kasutate iPhone või Android telefoni. Seega hetkel tundub, et Samsung on teinud mitu õiget lüket ja olgugi, et nende „hub-i“ veel meie turule ei pakuta, on nad võitmas eestlaste seas palju poolehoidu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga